1987 yılında İsmet Uçma tarafından köklü bir miras olarak hayat bulan İşaret Yayınları, yayıncılık dünyasında önemli bir konuma sahiptir.

Hikayemiz

Bilgi ve İrfanın Işığında

1987 yılında köklü bir miras olarak hayat bulan İşaret Yayınları, bilgiye ve irfana olan bağlılığı ile Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinden biri olmuştur. Her biri özenle seçilmiş ve titizlikle hazırlanmış birçok eseri bünyesinde barındıran yayınevimiz, yayıncılık alanında öncü ve yenilikçi bir rol üstlenmektedir.

Kur'an ve Hadis Alanında Öncü Çalışmalar

İşaret Yayınları, Kur’anî ilimlerden tarihe, İslam düşüncesinden sosyolojiye kadar geniş bir yelpazede eserler sunmaktadır. Kur’an ve hadis alanındaki derinlikli çalışmalarımız, Muhammed Esed’in eserlerini Türkçe’ye kazandırarak önemli bir boşluğu doldurmuş ve İslam düşüncesinin anlaşılmasına katkı sağlamıştır.

Özellikle “Kur’an Mesajı” adlı meal-tefsir çalışmamız, alanında önemli bir referans haline gelmiş ve tartışmaların odağı olmuştur.

Tarihî Araştırmalara Işık Tutuyoruz

Yayınevimiz, tarihî araştırmalar alanında da öncü bir rol üstlenerek Osmanlı tarihine ışık tutmaya çalışmaktadır. “Arşiv Belgelerine Göre Osmanlı Araştırmaları Dizisi” ile geçmişimize dair derinlemesine bir bakış sunmayı hedeflemekteyiz.

Geniş Bir Perspektif

İşaret Yayınları olarak, yayıncılık alanındaki değerlerimize bağlı kalarak, bilimsel ve akademik bir perspektifle eserlerimizi okuyucularımıza sunmaya devam ediyoruz. “Düşünen bir topluma…” sloganıyla yola çıktık ve yayınladığımız her eserde bu ilkeye sadık kalarak bilgi ve irfanın ışığında yol aldık.

Kur’an Kitaplığı, Arşiv, Antoloji Dizisi gibi farklı kategorilerdeki eserlerimizle okuyucularımıza geniş bir perspektif sunuyoruz. İşaret Yayınları, her geçen gün büyüyen ve zenginleşen koleksiyonuyla bilgiye açılan kapınız olmaya devam ediyor.

Bizi takip edin, bilgi ve irfanın heyecan verici yolculuğunda bizimle birlikte ilerleyin.

“Bookory are such joy ... to be cherished, handled with pleasure, read and reread and handed down to the next generation”

john smith / founder

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable.

If you are going to use a passage of Lorem Ipsum, you need to be sure there isn’t anything embarrassing hidden in the middle of text. All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined chunks as necessary, making this the first true generator on the Internet.

What Client Says

Join the community

Enter your email address to receive regular updates, as well as news on upcoming events and specific offers.